užitečné informacekontakt
Hlavní strana > Předmluva

Předmluva

     Cílem této WWW stránky je poskytovat nezávislý zdroj informací týkající se SM problematiky. Vznikla především jako reakce na názory a informace šířené mezi členy českých komunit na internetu. Jejím smyslem je doplnit mezery v dostupných údajích, vyvrátit některá mylná tvrzení a zprostředkovat nezávislé informace.
     Nejedná se o návod k sexuálním praktikám. Je zde nastíněna problematika SM v širších souvislostech s vysvětlením, čeho by se měli lidé vyvarovat, z čeho mít strach nemusí a jak od sebe některé důležité věci rozlišit.
     Obsahuje informace o tom, jak je sadomasochismus, sadismus a masochismus (SM) definován zahraničními autory, jaké postoje lze očekávat od českých sexuologů, jak souvisí sexuální variace s trestnými činy obecně, co je týrání sexuálního protějšku a jak se může projevit při SM interakcích, jak fungují SM komunity a na co je třeba dávat pozor v českých SM komunitách, co se ví o členech SM komunit, jaké následky nesou určité postoje společnosti. Text je doplněný konkrétními případy. V těchto případech jsou samozřejmě pozměněny informace tak, aby byla zachována anonymita osob.
     Internet umožňuje zprostředkovat informace širší veřejnosti. Zároveň se však populace uživatelů internetu může setkat se zcela specifickými riziky. V této souvislosti raději dopředu upozorňuji, že se neúčastním diskusí v internetových diskusních fórech, protože chci omezit riziko, že by se někdo na těchto fórech vydával za mne a šířil své názory pod mým jménem. Pakliže by byl mým jménem označen text umístěný mimo tyto stránky, nejsem autorem příspěvku. Obdobně pokud by se někdo vydával za autora této stránky, bude se jednat o jinou osobu.

En.k

Děkuji kolegům za odbornou pomoc při přípravě tohoto materiálu.

užitečné informacekontakt© 2003 - 2017 En.k